42 150€ KESKKONNAKAHJU: Leedu röövpüüdjaid ootab kuni kaheaastane vangistus

Pilt pärineb ja tekst on tõlgitud Leedu Keskkonnaministeeriumi lehelt Google translate abiga:

"Reedel kella 15 paiku said Keskkonnakaitseosakonna Šilutė looduskaitseinspektsiooni ametnikud teate, et Tauragė linnas peatasid politseiametnikud sõiduauto, milles olnud kaks Tauragė elanikku vedasid autos potentsiaalselt ebaseaduslikult elektriga püütud kala. Kalad püüti mereihtüoloogiliselt kaitsealalt, seega on kalavarudele tekitatud kahju hinnanguliselt 42 150 eurot.

Sündmuskohale saabunud Šilutė keskkonnainspektorid leidsid 4 lõhet, 9 meriforelli ja 6 jõeforelli.

Juhtunu asjaolusid uurides kahtlustati, et kala püüti keelatud elektripüügiaparaadi abil. Autost leiti elektripüügiks kasutatud varustus.

Isikute suhtes on alustatud eeluurimist kriminaalkoodeksi § 272 järgi. Isikuid ähvardab rahatrahv või vabadusekaotus, arest või kuni kaheaastane vangistus.

Kinnipeetute ütlustest selgus, et kala püüti merega ühenduses oleva jõe kaitsealalt. Isikutel tuleb hüvitada kalavarudele tekitatud kahju - 42150 eurot. See summa on tingitud asjaolust, et looduskaitsealade või ihtüoloogiliste kaitsealade veekogudele tekitatud kahju arvutatakse tekitatud kahju kolmekordse baasarvutuse rakendamisel.

„Kõrgepinge elektrivooluga kala püüdmine tapab kõik veeloomad: kalad, vähid, teod, planktoni, isegi taimestiku. Jõelõik, kus sellised röövpüüdjad toimetavad, sureb sisuliselt mitmeks aastaks. Ei tasu oodata, et salakütid mõtlevad tohutule kahjule veekogu ökosüsteemile, kuid võib-olla peletab kriminaalvastutus teisi sellisest tegevusest eemale, ”ütles Šilutė GGAI ametnik Audrius Jonaitis.""

Jälgi Leedu Lõhe Blogi: https://www.facebook.com/lasisosdienorastis/

Jälgi EKS Vabatahtliku Kalakaitset:  https://www.instagram.com/vabatahtlik_kalakaitse/

Eelmine
VAATA JÄRELE: EKS Vabatahtlik Kalakaitse Terevisioonis
Järgmine
LÕPP RÖÖVPÜÜGILE: Keskkonnaamet ootab elektripüügiagregaate loovutama

Lisa kommentaar

Email again: