Saarte Kalandus aitab Võrgu eest elu kampaania tarvis võrke koguda


Eesti Kaitsevägi edastas Ukraina sõjaväe palve - annetada rindejoonele kasutatud kalavõrke. Saaremaa kalurid Saarte Kalandusest ja Eesti Kalastajate Seltsi Vabatahtlik Kalakaitse panid seljad kokku, et pea 1000 km pikale rindejoonele rohkem võrke saaks.

Need võrgud hakkavad kaitsma rindel sõdivate Ukraina sõdurite elusid FPV ründedroonide eest (kamikaze droonid). Üles riputatud võrgud on läbipaistvad (operaator ei näe takistust) ja peatavad drooni kinni enne sihtmärgini jõudmist – ehk päästavad elu.

Käesoleva kampaaniaga teeme me suure teene ka meie enda loodusele, kuna kasutult seisvad võrgud ei jõua prügimäele ega loodusesse vaid saavad uue õilsa eesmärgi.
Lisaks on antud aktsioon väga hea koht, kus nii kutselised kui ka harrastajad panevad seljad kokku ja tegutsevad koos ühise eesmärgi nimel. Päeva lõpuks oleme me kõik ühes paadis.

Vabatahtlik Kalakaitse on loonud väiksemate koguste jaoks harrastuskalastajatele ja kaluritele võimaluse Saaremaal oma kasutult seisvad nakkevõrgud tuua kogumispuntkidesse Artemis, Jahimees24 ja Magaziin kauplustes. Suuremate koguste jaoks on Saarte Kalandus loonud eraldi kogumispunkti Kuressaarde aadressile Tallinna 30, kus asub konteiner.

NB! Vastu võetakse nii tamiilvõrke kui ka kapronvõrke, mis on kindlasti puhtad ja lapatud! Samuti peaks võrk olema vähemalt rahuldavas seisus. Silma suurus ja värv pole oluline.

Kampaania kestab terve märtsikuu.

Lisainfo:

Saarte Kalandus - Heino Vipp, 56947288
Vabatahtlik Kalakaitse - vorgueestelu@kalastajateselts.ee
Eelmine
TÄHTIS! Küsimused harrastajale

Lisa kommentaar

Email again: