VABATAHTLIK KALAKAITSE: Kudevalve 2021 sügis/talv kokkuvõte


Üks edukas hooaeg on jällegi möödunud ja loodetavasti tulevad rahulikud pühad nii vabatahtlikele, kaladele ja loomulikult kogu Eesti rahvale!

2021 hooaeg oli päris toimekas - kokku oli Vabatahtlikul Kalakaitsel 34 protokollitud vahejuhumit. Osadel juhtudel teadvustati rikkujaid asjaoludest ja mindi lahku sõpradena. Kuid oli ka olukordi, kus pidi sekkuma nii Keskkonnaamet ja vahest ka Politsei, alustati erineva raskusastmega menetlusi.

Röövpüüdjad on päris hädas meiega, paljud on loobunud ja "pensionile" läinud, mõned on kolinud uutesse kohtades ja mõned kohalikud "kangelased" üritasid oma roppustega vabatahtlike töödelda. Tulutult.

Sel hooajal oli suureks probleemiks suudmetes kehtiv tähtajaline 1500m piirang, praktiliselt iga päev oli vähemalt üks eksija, kellele tutvustati reegleid. Enamus eksijad olid mõistlikud, tänati informeerimast ja vahetati püügikohta. See on koht, kus plaanime rohkem rõhku panna ennetus- ja teavitustööle.

Röövikute kiusuks laienes Vabatahtlik Kalakaitse ka Järvamaale, kus kohalikud harrastajad hoiavad silma peal nii meriforelli kui ka jõeforelli kudemisel. Meriforell Järvamaal? Just nii! Sindi paisu kadumisega on merekala tagasi ka Kesk-Eesti jõgedes.

Vabatahtlikud veetsid 20. oktoober kuni 30. november jõgede ääres kokku 4270 tundi. Sel hooajal kasutasime ka strateegiat, kus teiste jõgede valvurid käisid "komanderingutes" seal, kus just sel hetkel kõige rohkem valvet vaja oli. Pikim vahetus ühele mehele oli - terve nädalavahetus. Võiks öelda, et osadel lõhekollidel oli kogu kudeprotsessi väitel oma isiklikud ihukaitsjad. Arvestades, kui närvi mõned röövikud selle peale läksid - oli strateegia õige.

Suured tänusõnad kuluvad ära ka nii Keskkonnaametile, kui ka Politsei- ja Piirivalveametile, kellega koostöö sujus nagu õlitatud. Samuti suured tänud Keskkonnaministeeriumile, kes meile igal hooajal on abiks nii nõu kui jõuga! Soojad pühadetervitused saadame ka Lääne-Harju vallale, kes olid meile abiks kogukonna teadlikuse tõstmisel!

Aitäh kõigile veelkord!

Kauneid Pühi!
Vabatahtlik Kalakaitse
Eelmine
LOODUS ON VÄGEV: Vaata kuidas kuderüüs meriforellid Bornholmi saarel väiksesse ojja kudema pressivad
Järgmine
KEILA JÕGI PUHTAKS: Fred Mühls pälvis veekeskkonna puhastamisega Aasta Keskkonnateo auhinna

Lisa kommentaar

Email again: