Kalategude TOP 2023: Väikese Väina Selts ja Keskkonnainvesteeringute Keskus tammiavade projekteerimine

Püügistatistika näitab, et Väikese Väina Seltsi varasemad projektid ehk Tillunire ning Tohlu kraavi puhastamine on kalurite saake tõstnud kordades. 

"Osaühing Estkonsult koostab Väikese väina tammi kahe ava projekteerimise eelprojekti, mis peaks valmima järgmisel kevadel.

Keskkonnaminister Madis Kallase sõnul tuleb Väikese väina seisundi halvenemisele piir panna ja selleks on vaja tammiavade projekteerimist kiirelt alustada. "Loodan, et juba tuleval aastal on võimalik asuda avasid tegema," ütles Kallas pressiteates.

MTÜ Väikese Väina Selts asutaja Heiki Hanso sõnul on tammiavade kavandamine rõõmustav uudis. "Väike väin on tammiavasid oodanud juba 127 aastat," ütles ta. "Jääme lootma, et enam ei pea kaua ka päris ehitust ootama, sest me näeme, kuidas väina seisund aina halveneb," lisas Hanso.

Eelprojekt võtab aluseks transpordiameti välja valitud lahenduse, mille kohaselt tuleb ühe sillaava pikkuseks 28 meetrit. Projekteerimise käigus võib ava pikkus täpsustuda.

Väikese väina tammi kaks ava projekteeritakse kohadesse, kuhu juba 1990ndate keskel kavandati tammiavade rajamist. Mõlemale sillale kavandatakse Muhumaa–Saaremaa suunas vasakule küljele jalgrattarada ja paremale küljele kergliiklustee." -  loe lähemalt SIIT
 
Jälgi Väikese Väina Seltsi Facebookis vajutades SIIA
Eelmine
Kalategude TOP 2023 | Ametkondade ühine ponnistus Vasalemma Vanaveski paisuvare lammutamine
Järgmine
Kalategude TOP 2023: Virumaa veed puhtaks jõesilmu ja forelli kudepesade rajamise talgud

Lisa kommentaar

Email again: